Законопроект №3325: прихована приватизація

3 года тому Mariya Законопроект №3325: прихована приватизація

В парламенті була провалена чергова спроба винести на розгляд законопроект №3325 «Про  внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення умов функціонування ринку природного газу». Коротко про те, що буде після його прийняття.

Аналіз змісту поданого законопроекту реєстр. № 3325 від 15.10.2015 року дає підстави стверджувати, що  Кабінет Міністрів України вдається до некоректних дій під час здійснення своїх повноважень в частині права на законодавчу ініціативу.

Кабінетом Міністрів України вже вносився проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу» (реєстр. № 3072 від 11.09.2015 року) та голосуванням депутатів Верховної Ради України 06.10.2015 року законопроект реєстр. № 3072 від 11.09.2015 року не прийнято.

 

В той же час, законопроект  реєстр. № 3325 від 15.10.2015 року майже повністю співпадає з відхиленим Верховною Радою України  законопроектом реєстр. № 3072 від 11.09.2015 року

Вважаю, що законопроект № 3325 від 15.10.2015 року:

— суперечить  Закону України «Про ринок природного газу» та веде до порушення прав споживачів та суб’єктів ринку природного газу.

  — запропоновані зміни до Законів України «Про житлово-комунальні послуги» та «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» не узгоджуються з концепцією розвитку відносин у даних сферах та можуть суттєво порушити права споживачів.

Запропоновані зміни до Закону України «Про нафту і газ» не відповідають та не узгоджені із законодавством у сфері будівельної діяльності, що може привести до неоднозначного тлумачення норм закону та створення перешкод замовникам будівництва.

 Законопроектом пропонується внести зміни в Закон України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу», щоб дозволити НАК  «Нафтогаз України» та ДК «Газ України продавати (відчужувати) на користь третіх осіб свої права, вимоги щодо заборгованості за природний газ, спожитий  виробниками тепла, що може призвести до нанесення шкоди цим підприємствам тавідчуження майна територіальних громад, які володіють такими комунальними підприємствами.

У Кодексі України про адміністративні правопорушення пропонуються введення відповідальності для громадян за порушення Правил постачання природного газу без встановлення чітких критеріїв для такої відповідальності – майже за будь — яку дію побутового споживача. Наприклад, за відмову підписати акт чи заяву.

Законопроектом пропонується внести зміни в Закони України «Про оренду державного та комунального майна», «Про приватизацію державного майна», «Про управління об’єктами державної власності» та «Про трубопровідний транспорт» щодо передачі держаного майна – об’єктів єдиної газотранспортної системи від Фонду державного майна — державному підприємству або ДК «Газ України», яке в подальшому має передати його приватним підприємствам в оренду або інше платне користування. За повідомленням представника НАК  «Нафтогаз України» – в лізинг.

Такі дії призведуть до прихованої приватизації об’єктів державної власності, з огляду на те, що поліпшення здійснені орендарями — приватними підприємствами , стають їх власністю. Вирішення цього питання розробником проекту не визначено.

Функція такого підприємства  або ДК «Газ України» не визначені. Пропозиції, за повідомленням представника Міненергетики, залишати 30% всієї плати за користування державним майном у розпорядженні такого підприємства не прийнятні.

Законопроектом пропонується внести зміни в Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо прискорення терміну встановлення лічильників для споживачів, які користуються газом тільки для приготування їжі  з 1 січня 2018 року на 1 квітня 2017 року. При цьому залишається стара система через інвестиційну складову в тарифі на розподіл. Даний механізм надзвичайно непрозорий і його неможливо проконтролювати. За даними НКРЕКП за 2014 рік по всій Україні встановили 214 тис. лічильників, а потрібно близько 5,0 млн. лічильників. Тобто, якщо будуть такі темпи встановлення, то нам потрібно буде 23 роки для повного забезпечення всіх споживачів лічильниками, або збільшити тариф на розподіл в 3-4 рази. Вкрай важливо та необхідно змінити сам механізм фінансування для встановлення лічильників всім споживачам, алезробити це прозоро та ефективно.

obozrevatel.com