Яковлева: Україна здатна самостійно гарантувати постачання газу Європі

10 місяців тому Mariya Яковлева: Україна здатна самостійно гарантувати постачання газу Європі

Європейський союз цікавить якісне і стабільне газопостачання. Українські газотранспортні системи можуть це гарантувати.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорила експерт з питань енергетики та газу Марія Яковлева.

«Політика США дуже послідовна і чітка. У 2017 році конгрес ухвалив закон щодо зовнішньої політики. У ньому йшлося про сприяння українському нафтовидобутку, також запобігання будівництву «Північного потоку-2»», – наголошує експерт.

До слова, для того, аби завадити реалізації російського газопроводу, США вже обіцяє запровадити санкції проти компанії, що будує 90 відсотків «Північного потоку-2».

«У 2018 році Трамп приїхав у ЄС до своїх партнерів по НАТО. Тоді він сказав, що США щорічно фінансує військовий альянс, який виступає проти Росії, на 650 мільярдів доларів. Водночас Німеччина платить війську 40 мільярдів, а закуповує енергоносії в РФ на 60. Тому Америка, як партнер Німеччини, запропонувала закуповувати частину газу в неї. Це нормальна позиція», – вважає Марія Яковлева.

І як повідомлялося раніше, канцлер Німеччини Ангела Меркель таки пішла на поступки Дональду Трампу. Тепер Німеччина купуватиме газ ще й у США.

«Уявімо, що існує військовий альянс Росії і ЄС проти Америки. Що сказала б РФ? Вона б давно вимагала закуповувати всі енергетичні носії у неї або просто відмовилася б фінансувати військовий альянс», – переконана Марія Яковлева.

Також експерт спрогнозувала, яких втрат зазнає Росія, якщо Європа частково відмовиться від її газу.

«Що може сьогодні втрати Росія? Якщо європейські компанії куплятимуть американський газ, то росіяни за сім років можуть втратити 50 відсотків від постачання. Позиція Росії одна: «Розділяй і володарюй». Вона намагається розділити ситуацію з Україною. ЄС цікавить гарантія і ціна. Я думаю, що ми здатні забезпечити це самостійно», – додає Марія Яковлева.

Нагадаємо, що раніше російський політолог Дмитро Орєшкін також визнав, що допоки нема «Північного потоку-2», основний транзит газу має йти через Україну. Читайте більше тут: