Рахунки за квартплату мають бути втричі меншими

8 лет тому Mariya Рахунки за квартплату мають бути втричі меншими

Платити «за повітря» — задоволення не з дешевих

Марія Яковлєва, гендиректор ТОВ «Укрнафтагазенерго», член громадської організації «Союз учасників лібералізації газового ринку», колегії Держагентства з енергозбереження та енергоефективності

На газовому ринку працюю майже 20 років. Тому цю сферу знаю добре і прекрасно розумію, що всі ці роки споживачі даних послуг є заручниками, бо майже щодня люди стикаються з тими ж проблемами: то в опалювальний сезон батареї у квартирі холодні, то рахунки за спожиті послуги лякають астрономічними цифрами. Знайомо?

Цьогоріч Київ знову завмер в очікуванні опалювального сезону. Хоч столичні комунальники декларують, що роблять усе можливе, аби ми з вами не мерзли ні вдома, ні на роботі, це не дуже радує, коли отримуєш платіжки. Бо тарифи б’ють рекорди зростання. А платити «за повітря» — задоволення не з дешевих.

Як фахівець можу сказати, що наші рахунки за квартиру насправді повинні бути ВТРИЧІ меншими. Але ми страждаємо виключно через столичних монополістів даних послуг.

Візьмемо, до прикладу, споживання та оплату за газ. Всі знають: хочеш платити менше — встановлюй лічильник.  Думаю, не відкрию секрет, якщо скажу, що встановлення безкоштовних лічильників – це європейська практика. Там ніхто не заробляє на цьому. Але наш монополіст «Київгаз» зробить так, що ти заплатиш за лічильник в 5 разів дорожче, тому що йому не вигідно, аби людина знала своє реальне споживання.

До чого я веду? Трохи конкретних цифр: місто Київ за рік за розрахункової норми споживає без лічильників 300 млн. м3 газу, а реально цей обсяг становить 100 млн. м3. Логічне питання: куди зникає 200 млн. м3? Очевидно, що це – надприбутки монополіста, які осідають в його кишенях.

Що робити? Впевнена, що зламати ситуацію можна на законодавчому рівні. Для цього разом із найкращими юристами та фахівцями газової галузі ми написали законопроект з усунення монополій. Зрозуміло, що в парламенті газове лобі настільки сильне, що цей законопроект наштовхнеться на шалений спротив і протиснути його буде дуже непросто.

Але тільки тоді вдасться знищити монстрів-монополістів, коли в нашій країні запрацюють закони європейського рівня, які дадуть можливість кожному персонально вибирати найякісніші послуги за найвигіднішими цінами.

Це має бути реальна система, при якій постачальники послуг та енергоносіїв змагатимуться і цінуватимуть кожного споживача своїх послуг, як це сьогодні відбувається в Європі.

«Пульс Киева»