Експерт розповіла, чи отримає Україна гроші від Газпрому

4 года тому Mariya Експерт розповіла, чи отримає Україна гроші від Газпрому
Стокгольмський арбітраж зобов’язав ПАТ «Газпром» доплатити НАК «Нафтогаз України» $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних суперечок російська компанія зобов’язана доплатити Нафтогазу $2,56 млрд.

«Рішення Стокгольмського арбітражу — це перемога України. Ми нарешті позбулися російського енергетичного шантажу. В нинішній економічній ситуації Росії буде вкрай важко виплатити таку суму. Однак є міжнародні норми, за якими Україна має домагатися, щоб кошти були сплачені. Так, можна накласти арешт на російські активи в ЄС, США чи будь-яких інших країнах», — розповіла Gazeta.ua енергетичний експерт Марія Яковлєва.

За її словами, процес повернення коштів буде тривалим. З доброї волі РФ платити не буде.

«Газпром може придумати інші позови до суду. Однак рішення Стокгольмського арбітражу про повернення мільярдів на рахунок Нафтогазу є остаточним», — прокоментувала Яковлєва.

Вона наголосила, що рішення як першого, так і другого суду має бути офіційно опубліковане. Щоб кожен міг ознайомитися.

«Кошти від Газпрому треба направити на розвиток відновлювальної енергетики, будівництво нових виробничих потужностей на території України», — підсумувала експерт.

Газпром не згоден з рішенням Стокгольмського арбітражу доплатити НАК «Нафтогаз України» $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. У російській компанії стверджують, що захищатимуть свої права доступними чинному законодавству шляхами.