Знизити ціну на природний газ можливо!

3 года тому Mariya Знизити ціну на природний газ можливо!

Уряд має сьогодні історичну можливість – привести ціну на природний газ для потреб населення до обґрунтованого рівня! А саме — знизити її!!
І це не буде зрадою домовленостей з МВФ, не буде скасування курсу на створення ринку газу.
Просто-напросто нарешті будуть зруйновані штампи популістів та непрофесіоналів про те, що ринок починається з «захмарної» ціни, яка не відповідає ні платоспроможності населення, ні доходам Державного Бюджету України.

Згідно пункту 24 Меморандуму України з МВФ ціна на природний газ встановлюється на рівні повного покриття собівартості та рівня рентабельності, який дозволить підприємству розвивати видобуток газу. Така позиція співпадає із пунктом 2 статті 12 Розділу III Закону України «Про ціни та ціноутворення».
Ще є один показник в Меморандумі, якого необхідно дотримуватись – це бюджет субсидій на рівні 47 млрд.грн на рік. За 2017 рік бюджет субсидій склав 68 млрд.грн, на 2018 рік бюджет субсидій — 71 млрд.грн, що ніяк не відповідає структурному маяку Меморандуму. В разі збільшення ціни на газ бюджет субсидій буде більшим за 100 млрд. грн.

В фінансовій звітності ПАТ «Укргазвидобування» собівартість видобутку за 2017 рік становить на рівні 1500-1700 грн за тис.м3. Якщо навіть Уряд встановить 100% рентабільність, то ціна на природний газ для потреб населення та виробників тепла для потреб населення не буде перевищувати 4500 грн за тис.м3.

Ціна на газ, який 100% видобувається в Україні не може мати прив’язки до ціни на німецькому хабі з однієї причини — бо зарплати, пенсії українців та доходи Державного Бюджету України не відповідають рівню зарплат, пенсій та доходів Державного Бюджету в Німеччині.

Але як говорить народна мудрість: «Виправляти помилки ніколи не пізно»!

Енергетичний експерт Марія Яковлєва

 

nasheradio.org