Кредити на утеплення житла даватимуть по-новому

3 года тому Mariya Кредити на утеплення житла даватимуть по-новому
Програмою «теплих кредитів» тепер зможуть користуватися лише об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Для мешканців окремих квартир у багатоповерхових будинках вона не діятиме.

«Постанова була розроблена для того, щоб окремі квартири не брали кредити на клаптикове утеплення. Програма теплих кредитів фактично закінчила своє існування. Залишки фінансування потрібно витратити на комплексну термомодернізацію. Тоді вона буде ефективною. Адже клаптикове утеплення не приносить тієї користі, на яку розраховує споживач», — розповіла Gazeta.ua Марія Яковлєва, член колегії Державного агентства з енергозбереження та енергоефективності.

Цього року запрацює Фонд енергоефективності, який запропонує українцям більше програм енергозбереження.

«Фінансування таких програм буде більшим у 10 разів, ніж «теплих кредитів». Тому всім українцям раджу ретельно вивчити пропозиції Фонду і обов’язково скористатися», — додала експерт.

Програма «теплих кредитів» діяла з жовтня 2014 року. Держава компенсує громадянам від 35% до 70% коштів, витрачених на утеплення будинку або квартири. Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35%. Але не більше 12 тис. грн. Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозму розмірі — між 40% і 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів. Кредитують чотири банки – Ощадбанк, Укргазбанк, Приватбанк, Укрексімбанк.